قاب،گلدان و قندان میناکاری ساخت اصفهان

در اصفهان هنر میناکاری از رونق زیادی برخوردار است. محصولات زیاد و متنوعی همچون قاب میناکاری، قندان میناکاری، گلدان میناکاری، جعبه میناکاری و خاتم کاری شده و ... تولید میشود. این محصولات با توجه به نیاز بازار و سلایق عموم طراحی و تولید میشوند و دارای محبوبیت زیادی هستند. قاب میناکاری با یک فریم چوبی عرضه میشود که این حاشیه ی چوبی به زیبایی قاب میناکاری افزوده است. قاب مینا یک هدیه خاص و زیبا برای دوستان و نزدکیتان می باشد.


قاب-میناکاری

از دیگر محصولات میناکاری با تنوع بالای ساخت میتوان به گلدان مینا اشاره کرد. گلدان مینا با مس تولید شده است و طرح های زیبایی بر روی آن نقش بسته است. نقشهایی که از طرح های اسلیمی الهام گرفته است و با رنگهایی همچون آبی آسمانی، فیروزه ای، لاجوردی، طلایی و ... رنگ آمیزی میشود.گلدان-مینا-کاری


رنگهایی که برای نقاشی محصولات میناکاری استفاده میشود از منابعی همچون طلا،گل ماش و .. می باشد. گلدان میناکاری با جعبه ی چوبی مشبک عرضه میشود و این جعبه نمای گلدان را زیباتر نشان میدهد.


گلدان-مینا


قندان میناکاری یکی دیگر از محصولات محبوب میناکاری می باشد. این قندان را میتوانید در حین پذیرایی در مهمانی ها استفاده نمایید. این قندان ظاهر بسیار زیبایی دارد. بدنه ی این قندان از جنس مس بوده که طی چندین مرحله لعاب سفید بر روی آن ریخته میشود. این قندان با قلم موهای متنوعی توسط استادکاران اصفهانی طراحی میشود و سپس در کوره با حرارت 800 درجه قرار میگیرد. این محصول ضد خش بوده و سالیان زیادی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.


قندان-میناکاری